W tym roku będzie dzień premiery najnowszego PS5

Jeszcze w roku poprzednim miały paść deklaracje, iż w aktualnym roku marka Sony okaże fanom swoją najnowszą produkcję, czyli PlayStation5. Prawdą jest, że pośród graczy w dalszym ciągu modna jest ostatnia wersja konsoli oraz nie wygląda na to, aby zainteresowanie nią mogło się zmniejszyć. Jednak Sony zdecydowało się na stworzenie konsoli do gier nowej generacji, a klienci z niecierpliwością czekają.

Nowe technologie w PlayStation 5

Firma Sony kilka razy już pokazywała, że jest pionierem wśród innych firm tego typu i jest w stanie zaskakiwać graczy. Konsola PlayStation4 postawiła naprawdę wysoką poprzeczkę konkurencji - wszystko dzięki zupełnie nowej jakości, której wcześniej nie zaoferowała inna marka. Efekty graficzne, naprawdę czułe kontrolery, gierki nowej generacji - klienci oczywiście docenili tego typu opisane szczegóły i przez to aktualnie PlayStation4 jest najszybciej sprzedającą się konsolą w historii.

Rzecz jasna nie obyło się bez problemów z początku - marka Sony próbowała podważyć różne technologiczne granice (co rzeczywiście im wyszło), ale wypuszczenie oraz przedpremierowe zaprezentowanie konsoli zrodziły ambiwalentne emocje. Graczom, przyzwyczajonym do rewolucyjnej konsoli PS3, nie w stu procentach przypasowały przykładowo pady, które w pierwszej chwili wydawało się, że są niezwykle niekomfortowe w użyciu. Definitywnie DualShocki miały nieco alternatywną formę, ale kłopotem została inicjalna wersja konsoli PS4. PlayStation 4 miała problem z grzaniem się, urządzenie było w stanie także samodzielnie resetować się.

Aczkolwiek po pewnym czasie i poprawach wrzucanych na bieżąco, się okazało, że mimo wszystko firma Sony idzie w dobrą stronę, a wytworzona konsola do gier posiada łatkę kultowej. Jednakże nie byłoby to możliwe, gdyby nie gry, które dużo osób wspomina wysoce sentymentalnie.

A czy PS5 okaże się podobnym osiągnięciem?

Na pewno niejeden człowiek czy też amator świeżynek technologicznych niecierpliwie oczekuje na pojawienie się najświeższej konsoli do gier. Firma Sony powiedziała, że gierki znane z PlayStation4 ruszą na przyszłej konsoli (jednakże nie podziała odwrotnie, co licznym graczom się nie podoba). Słychać już teraz pierwsze wiadomości o kłopotach z zamówieniami przedpremierowymi - mówią, że Sony nie może się wyrobić z taśmą produkcyjną, jednakże nie można mieć pewności, czy nie są to tylko fałszywe hejty. W Sieci pojawiają się kolejne wiadomości także o tym, że PlayStation5 ma podobno kłopoty z jakością obrazu 4k. Aczkolwiek i w tym wypadku pewne nie jest, jak jest naprawdę. Wszystko wyjdzie na jaw podczas premiery, tj. dziewiętnastego listopada 2020.

Zostaw komentarz