Sport

Ricciardo Daniel wygrał we Włoszech, a Lando Norris zajął miejsce drugie! Zaskakujące rozstrzygnięcie i incydent faworytów do tytułu podczas wyścigu Grand Prix Monzy!

W tej chwili trwający sezon Formuły Pierwszej jest naprawdę pociągający i trzeba zrozumieć to. Biorąc pod uwagę ubiegłe sezony batalia o pierwsze miejsce była opanowana przez zawodników niemieckiego Mercedesa, a konkretnie Lewisa Hamiltona. Kierowca z Anglii w ostatnim sezonie wywalczył siódmy mistrzowski tytuł Formuły 1, co zagwarantowało mu okazję zrównania się w liczbie tytułów z legendarnym Michaelem Schumacherem. Jednak kierowca angielskiego pochodzenia w aktualnie trwającym sezonie już nie ma aż tak łatwo w walce o następny tytuł mistrza Formuły 1. Wszystko to jest spowodowane obecnością w stawce zawodników Verstappena, który też rozmyśla o tym, by sięgnąć po mistrzowski tytuł. Już od pierwszej rundy walka między tymi kierowcami jest naprawdę bardzo zaciekła i bardzo ciężko wskazać kto z nich po ostatnim wyścigu sezonu sięgnie po tytuł mistrza świata. Następną rundą walki tych 2 kierowców był wyścig włoski, a więc GP Monzy. Dla sporej liczby zawodników to naprawdę przyjemny tor, a na przestrzeni tego weekendu na torze usiadł Robert Kubica którego zadaniem było zastąpić Raikkonena Kimiego, który miał pozytywny wynik testu na COVID-19.

Sympatykom siedzącym na widowni zmagania kwalifikacyjne do wyścigu o włoskie GP dały dużo pasjonujących doznań. Zakręt pierwszy ścigania niedzielnego zagwarantował telewidzom pasjonującą rywalizację, z której najkorzystniej wyszli Daniel Ricciardo i Max Verstappen. Dla rezultatu niedzielnego wyścigu naprawdę kluczowe były wizyty kierowców w boksach. To właśnie po zmianie ogumienia doszło do niespodziewanej kraksy. Mistrz świata a także Verstappen Max walczyli w niesamowicie wąskim zakręcie i w momencie, gdy wydawało się, iż to jest koniec batalii, obaj kierowcy zderzyli się kołami, a samochód Verstappena upadł na bolidzie sterowanym przez zawodnika z Wielkiej Brytanii. To z pewnością była zaskakująca chwila dla motoryzacyjnych sympatyków siedzących przy torze, lecz żadnemu z kierowców nic nie dolegało. Na całej tej sytuacji umiejętnie skorzystali zawodnicy zespołu McLarena, którzy uplasowali się na dwóch najwyższych miejscach. Wyścig niedzielny zwyciężył Ricciardo, a na miejscu numer dwa znalazł się Norris. To bez najmniejszych wątpliwości genialne osiągnięcie dla zespołu McLarena.

Betclic kod promocyjny
Betclic kod promocyjny

Betfan kod promocyjny
Betfan kod promocyjny

Ewinner kod promocyjny
Ewinner kod promocyjny

Sprawdzone kody bonusowe
Sprawdzone kody bonusowe

Zostaw komentarz