Wiadomości

Zmaganie się przeciwko zanieczyszczeniu

Zaledwie kilka dni temu obchodzony był Dzień Czystego Powietrza.Z tego powodu wskazane jest aby nabrać odrobinę refleksji nawiązujących do ogromnego problemu, który daje o sobie znać w okręgu całej Polski. Mowa tu bez wątpienia o smogu, który z pewnością może okazać się dla wszystkich ludzi naprawdę bardzo groźny. Toksyny, które wdychamy niestety w każdy dzień, mają niewątpliwie do czynienia z rozszerzaniem się obecnego koronawirusa, z którym zmaga się praktycznie cały świat już prawie rok. Bez dwóch zdań warto notorycznie objaśniać czym jest degradacja powietrza lub też jakimi metodami można z tego rodzaju problemem walczyć.


W kilku stacjach telewizyjnych, z okazji wspomnianego już Dnia Czystego Powietrza został poruszony ten właśnie temat. Warto przede wszystkim uzmysławiać sobie, że dzisiaj w Polsce rozpoczął się sezon grzewczy, a wraz z nim powrócił także problem ze smogiem. Skuteczne a także ergonomiczne ogrzewanie naszych mieszkań to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zapobieganie zanieczyszczeniu powietrza. Około połowę smogu w naszym kraju generujemy sami w domach, o czym zaznaczył Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego. Uznał, że jeśli nie wyeliminujemy kotłów, które zanieczyszczają środowisko, nie rozwiążemy tego problemu.


Zespołów Elektrociepłowni PAK także podpiął się do walki z z zanieczyszczonym środowiskiem. Produkowana przez wspomnianą spółkę energia, za mniej więcej 10 lat będzie zeroemisyjna, jak oświadczył Piotr Woźny, prezes spółki. Miejmy na uwadzę również to, iż problem ze smogiem a także z SARS-CoV-2 można ze sobą wyraźnie połączyć. Plaga COVID dała o sobie znać w lokalizacjach o bardzo wysokiej degradacji środowiska, czyli we włoskiej Lombardii oraz przemysłowych regionach Chin.


Jeżeli chodzi o smog bez wątpienia trzeba też wiedzieć, co w praktyce jest kluczową tego przyczyną. Otóż jest to tak zwana niska emisja, która odpowiada za wystąpienie w powietrzu co niemiara niszczących substancji takich jak PM10, PM2,5, SO2 a więc dwutlenek siarki, szkodliwy dla człowieka a także dla całego środowiska, metale ciężkie, NOx tlenki azotu, odpowiedzialne za dziurę ozonową czy też chociażby dioksyny, a więc związki chemiczne odpowiedzialne za pojawienie się nowotworów. Znajomość tych wszystkich właściwości jest nadzwyczajnie istotna, głównie ze względu na nasze zdrowie a także zdrowe, otaczające nas każdego dnia środowisko.

Super kodowanie stron www
Super kodowanie stron www

Wakacje a Covid-19
Wakacje a Covid-19

Dramat w Afganistanie
Dramat w Afganistanie

Zalukaj online
Zalukaj online

Ekino - filmy online
Ekino - filmy online

Hejo TV - filmy online
Hejo TV - filmy online

Fili CC - seriale online
Fili CC - seriale online

twoja biedronka
twoja biedronka

Zostaw komentarz